Znowu polskie podium w Mini

nie, 8 kwietnia 2018 godz. 16:38:34 skomentuj karting

Podium w Sarno | Fot. WSK

W końcowej, czwartej rundzie WSK Master Series w Sarno ponownie oglądano polskie podium po finale Mini. Tym razem Tymoteusz Kucharczyk zajął drugie, Karol Pasiewicz - trzecie miejsce. Naszych zawodników wyprzedził Martinius Kleve Stenshorne. Pochodzący z rajdowej rodziny, 12-latek z Oslo sięgnął po mistrzostwo serii. Wicemistrzem został Tymoteusz Kucharczyk. Czwarta lokata przypadła Karolowi Pasiewiczowi.

W czasówce Pasiewicz był szósty, Kucharczyk dwunasty. Po wyścigach w grupach łodzianin awansował na piątą pozycję, jego rodak z Łodygowic - na dziewiątą. W prefinale A Stenshorne minął metę przed Kucharczykiem i Pasiewiczem. Kacper Sztuka nie ukończył wyścigu. Bartłomiej Piekutowski zajął szóste miejsce w prefinale B.

Po rozpoczęciu finału Pasiewicz miał przed sobą tylko Stenshorne'a. Kucharczyk, początkowo piąty, wyprzedził Costantino (2), Bergströma (3) i na przedostatnim okrążeniu Pasiewicza. Stenshorne dotarł do mety 0,508 sekundy przed Kucharczykiem, 0,584 s przed Pasiewiczem. Jedenasta lokata przypadła Bartłomiejowi Piekutowskiemu.

Nasz jedynak w OK Junior, Marcel Kuc zajmował 25 miejsce po wyścigach eliminacyjnych, ale nie ukończył prefinału A.

KOŃCOWA PUNKTACJA
1. Stenshorne 348, 2. Kucharczyk 300, 3. Antonelli 243, 4. Pasiewicz 187, 5. Bergström 133, 6. Costantino 126, 25. Piekutowski 32, 31. Czyż 21, 34. Gładysz 13.

6. Sami Meguetounif (F) Formula K/TM

1. Mini 284, 2. Bortoleto 283, 3. Aron 278, 4. Smal 232, 5. Barnard 195, 6. O'Sullivan 191, 49. Kuc 5.