Tytuły dla Pasiewicza i Surmacza

wto, 28 lipca 2015 godz. 13:29:04 skomentuj karting

Karol Pasiewicz | Fot. Media4U

Na Torze Poznań rozstrzygnięte zostały mistrzostwa Polski Młodzików, rozgrywane pod nazwą Współzawodnictwo Sportowe Dzieci i Młodzieży. W dwudniowych zawodach kierowcy kategorii Micro Max i Mini Max, Baby ROK, Mini ROK walczyli o tytuły Mistrzów Polski. W kategorii Junior ROK rozegrano zawody o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski.

Zawody podzielone były na dwie rundy. Jako pierwsi na torze pojawili się zawodnicy Micro Max. Podczas kwalifikacji najszybszy był Mateusz Lenart. Zaledwie o 0,002 s wolniejszy okazał się Karol Litwiniec. W półfinale na prowadzenie wyszedł Karol Pasiewicz i utrzymał je do końca rundy. Po całym dniu zmagań na podium towarzyszyli mu także Mateusz Lenart (2.) i Karol Litwiniec (3.).

Również w niedzielę Pasiewicz nie pozostawił złudzeń rywalom. Po zdobyciu pole position, kolejne wyścigi podsumowywał również zwycięstwami, kończąc mistrzostwa z maksymalną liczbą punktów. Zaciekłe pojedynki o pozycję wicelidera przez cały dzień toczyli Oskar Pomorski i Mateusz Lenart. Walka o drugi stopień podium rozstrzygnięta została na centymetry przed metą. Ostatecznie drugie miejsce wywalczył Pomorski, a Lenart musiał się zadowolić trzecim rezultatem.

W Mini Max bezkompromisowo wygrał Marcel Surmacz, który znalazł się na czele stawki już podczas sobotniej czasówki. Surmacz nie oddał pozycji lidera do końca niedzieli, nawet gdy w półfinale uczestniczył w incydencie i musiał odrabiać straty. Mistrzostwa podsumował podobnie jak Pasiewicz - maksymalną liczbą punktów. Na podium obu rund towarzyszyli mu Oliwier Pyłka - 2 w sobotę i Karol Kręt - 2 w niedzielę.

Na torze nie mogło zabraknąć również najmłodszych adeptów kartingu, którzy występowali w pokazach Micro Max.

WSDiM | Fot. Media4U

Fot. Media4U