Trzeci Polak na podium Winter Cup

nie, 18 lutego 2018 godz. 18:26:26 skomentuj karting

Podium Mini Rok | Fot. South Garda Karting

Po Robercie Kubicy (trzecie miejsce w 100 Junior 1999) i Karolu Baszu (trzeci w OK 2016), Karol Pasiewicz jako trzeci polski kartingowiec stanął na podium Winter Cup w Lonato. 11-letni łodzianin ukończył finał Mini Rok na drugiej pozycji, 0,230 sekundy za Andreą Kimim Antonellim, który ma już kontrakt z Mercedesem.

Najlepszy po wyścigach eliminacyjnych, posiadacz pole position w finale, Piotr Protasiewicz odpadł na 6 okrążeniu. Bartłomiej Piekutowski i Alan Czyż dotarli do mety na 24 i 25 miejscu. W pierwszym półfinale zakończyli występ Maciej Gładysz (20), Franciszek Czapla (22) i Kajetan Gawron (wykluczenie), w drugim - Antoni Derebecki (29).

- To były niesamowite zawody - mówi Karol Pasiewicz. - Na początku finału miałem groźny moment, gdy wpadłem w kałużę i musiałem odrabiać straty z drugiej dziesiątki. Na szczęście dobrze czuję się na przysychającym torze i szybko dogoniłem czołówkę. To duża sprawa być na podium Winter Cupu, o czym będzie mi przypominać ponad 3-kilogramowy puchar! Dziękuję zespołowi Revolution Motorsport za ciężką pracę nad poprawą naszego tempa oraz firmom Energy Corse, Kemppi, Hypertherm, Viktoria i Motorsporter.com za wsparcie w startach zagranicznych.

Finisz Mini Rok

Polska dwójka nie przebiła się do finału OK. Kacper Szczurek zajął 22 miejsce w pierwszym półfinale. Mateusz Kaprzyk nie ukończył wyścigu. Na 15 okrążeniu finału Hannes Janker wyprzedził prowadzącego Nicklasa Nielsena i finiszował 3,7 sekundy przed Duńczykiem.

Finałowe wyścigi rozegrano przy 4 stopniach, na mokrym torze. Pierwszy na mecie w OK Junior, Luca Griggs został ukarany doliczeniem sekundy za spowodowanie kontaktu z Paulem Aronem na ostatnim okrążeniu. Włoch spadł na trzecie miejsce w wynikach - za Arona i Samiego Meguetounifa.

Ben Hanley wygrał finał KZ2 i został rekordzistą Winter Cup. Anglik z Croc Promotion odniósł czwarte zwycięstwo w lutowej imprezie na torze South Garda Karting. Do tej pory Hanley dzielił rekord z Marco Ardigò.

23. WINTER CUP

MINI ROK
1. Andrea Antonelli (I) Energy/Vortex
2. Karol Pasiewicz (PL) Energy/Vortex
3. Cristian Bertuca (I) EvoKart/Vortex
4. Davide Marconato (I) Top Kart/Vortex
5. Edoardo Trifone (I) Top Kart/Vortex
6. Martin Stenshorne (N) Parolin/Vortex
24. Bartłomiej Piekutowski (PL) Parolin/Vortex
25. Alan Czyż (PL) Parolin/Vortex
32. Piotr Protasiewicz (PL) Parolin/Vortex

OK
1. Hannes Janker (D) KR/Parilla
2. Nicklas Nielsen (DK) Tony/Vortex
3. Pedro Hiltbrand (E) CRG/TM
4. Oliver Hodgson (GB) Birel ART/Parilla
5. Marius Zug (D) KR/Parilla
6. Noah Milell (S) Tony/Vortex

OK JUNIOR
1. Paul Aron (EE) FA Kart/Vortex
2. Sami Meguetounif (F) Formula K/TM
3. Luca Griggs (I) Exprit/Vortex
4. Georgi Dmitrow (BG) Exprit/Vortex
5. Francesco Pizzi (I) Birel ART/TM
6. Kai Askey (GB) FA Kart/Vortex

KZ2
1. Ben Hanley (GB) Drago/TM
2. Anthony Abbasse (F) Sodi/TM
3. Fabian Federer (I) DRG/TM
4. Francesco Celenta (I) Praga/TM
5. Adrien Renaudin (F) Sodi/TM
6. Jeremy Iglesias (F) Formula K/TM

Fot. South Garda Karting