Pięciu Polaków w La Conca

pon, 28 stycznia 2013 godz. 13:37:26 skomentuj karting

Karol Dąbski202 kartingowców, pięciu z Polski zgłoszono na pierwszą rundę WSK Master Series na Circuito Internazionale La Conca. W środę, czwartek i piątek przewidziano wolne treningi na kartodromie w Muro Leccese. Sobotni program obejmuje wyścigi eliminacyjne, przedfinał 60 Mini, pierwszy finał KZ2. Pozostałe przedfinały i finały odbędą się w niedzielę.

W 60 Mini, z 46 rywalami powalczy Michał Kasiborski (Lenzokart). Pozostali polscy kartingowcy startują w KF - Igor Waliłko (LH Racing Team), Michał Grzyb (WTR), Karol Dąbski (Praga Kart Racing) i Karol Basz (Tony Kart Racing Team).

Karola Dąbskiego czeka wyjątkowo pracowity sezon. Zawodnik Uniq Racing i Praga Racing Team zaliczy w tym roku WSK Master Series i Euro Series, Winter Cup Rotax w Campillo, Winter Cup w Lonato, mistrzostwach Europy KF, rundy Rotax Max Euro Challenge, a pod koniec października Rotax Max International Open w Zuerze.

 - Ten rok zapewne będzie jednym z najtrudniejszych, ponieważ będę jechał w kategoriach KF i Rotax - mówi Karol Dąbski. - Kategorie różnią się od siebie zarówno prędkością, jak i przyczepnością. W każdej z nich używamy innych opon. W KF to bardziej przyczepna, miękka mieszanka, a w Rotaxie twardsze gumy Mojo. W tym roku chciałbym jeździć najwięcej jak się da i stawać na podium. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.