Pechowy powrót Dąbskiego

pon, 11 lutego 2013 godz. 09:34:53 skomentuj karting

Karol Dąbski | Fot. Media4UCzterech polskich kartingowców uczestniczyło w Rotax Winter Cup na 1,588-kilometrowym Circuito Karting Campillos w Andaluzji. Najlepszy wynik - 18 miejsce w finale Rotax Junior - uzyskał Dominik Musiatowicz z Wyrzykowski Motor-Sport. Kolega z lubelskiego zespołu, Damian Wiśnicki finiszował na 25 pozycji.

Pechowy come back w Rotaxie odnotował Karol Dąbski. Szósty w czasówce, zawodnik Uniq Racing został wykluczony za odstępstwo techniczne. Po wyścigach eliminacyjnych Dąbski zajmował 21 miejsce. W przedfinale awansował na dwunaste, ale finał nie był udany. Łukasz Bartoszuk z Wyrzykowski Motor-Sport zajął 28 lokatę w finale. Zarówno wśród juniorów, jak i seniorów dublet ustrzelili kierowcy Strawberry Racing, zespołu z Sheffield kierowanego przez Paula Spencera.