Lenart wygrał Euro Finał

pon, 17 sierpnia 2015 godz. 08:30:26 skomentuj karting

Podium Micro Max | Fot. Facebook

Mateusz Lenart wygrał Euro Finał kategorii Rotax Micro Max na austriackim torze Speedworld. Reprezentant Sparty Wrocław pokonał w finale o pół sekundy Maximiliana Tarilliona. Czwarty był łodzianin Karol Pasiewicz. W top 10 zmieścili się Jerzy Spinkiewicz i Marcel Kuc. Filip Matejczyk zajął 11, Gabriel Łukasiewicz - 24 miejsce.

Kilku czołowych kierowców wyprzedzało się w momencie wywieszenia żółtych flag, przez co posypały się kary. W efekcie na czoło stawki awansowali Mateusz Lenart i Maximilian Tarillion, a najniższy stopień podium przypadł Pasiewiczowi. Kiedy Karol szykował się do odebrania pucharu, na minutę przed rozdaniem trofeów (bez możliwości odwołania się), organizatorzy poinformowali o anulowaniu kary dla Brytyjczyka Jamie'ego Daya. To wywindowało go na drugą lokatę, a Pasiewicza zepchnęło z podium (choć nie pozbawiło trofeum).

- To był bardzo wyjątkowy europejski finał Rotaxa - podsumował Karol Pasiewicz. - Przede wszystkim gratuluję Mateuszowi Lenartowi wygranej. Pokonać prawie 50 zawodników z różnych krajów to wielki wyczyn. Na początku miałem trochę problemów technicznych, ale udało mi się je nadrobić. Bieg finałowy był zwariowany, szczególnie po jego zakończeniu. Szykowałem się do wejścia na podium, ale sędziowie zaskoczyli wszystkich. Nie załamuję się jednak, bo jestem zadowolony ze swojej jazdy.

Kamil Donicz znalazł się tuż obok podium w finale Mini Max. Szóste miejsce wywalczył Litwin Sylvester Aleksejevas z Uniq Racing. Czternasty był Marcel Surmacz, 23 - Szymon Jabłoński. Nie wystartował Jakub Kolasa.

Pierwszy start w Europie zaliczył Sebastian Montoya, 10-letni syn Juana Pablo Montoi. Kolumbijczyk zajął 28 miejsce w finale Micro Max.

Karol Pasiewicz | Fot. Autosport Łódź
MICRO MAX
1. Mateusz Lenart (PL) CRG
2. Jamie Day (GB) Energy
3. Maximilian Tarillion (A) TB Kart
4. Karol Pasiewicz (PL) Kosmic
5. Dániel Sugár (H) FA Kart
6. Enzo Scionti (USA) OTK
9. Jerzy Spinkiewicz (PL) Kosmic
10. Marcel Kuc (PL) FA Kart
11. Filip Matejczyk (PL) Kosmic
24. Gabriel Łukasiewicz (PL) FA Kart

MINI MAX
1. Pavel Laksa (A) Tony
2. Jose Antonio Gutierrez (E) Mad Croc
3. Siim Leedmaa (EE) Tony
4. Kamil Donicz (PL) FA Kart
5. Tijmen van der Helm (NL) FA Kart
6. Sylvester Aleksejevas (LT) Intrepid
14. Marcel Surmacz (PL) Tony
23. Szymon Jabłoński (PL) Tony
32. Jakub Kolasa (PL) Tony

Sylvester Aleksejevas | Fot. Maciej Spinkiewicz

Spinkiewicz | Fot. Maciej Spinkiewicz

Matejczyk | Fot. Maciej Spinkiewicz

Karol Dąbski | Fot. Maciej Spinkiewicz

Fot. Autosport Łódź / Maciej Spinkiewicz