Kuc obok podium

pon, 4 lutego 2019 godz. 16:53:14 skomentuj karting

Podium OK Junior | Fot. WSK

Marcel Kuc startujący z 15 pola, wywalczył czwarte miejsce w finale OK Junior podczas pierwszej rundy WSK Super Master Series na Adria Karting Raceway. Kacper Sztuka (25 pole) osiągnął metę jako szesnasty. Odpadł Tymoteusz Kucharczyk - jedenasty po wyścigach kwalifikacyjnych, czwarty w prefinale A. Karol Pasiewicz ukończył półfinał na 23 pozycji.

Jan Przyrowski, 25 na starcie, do mety awansował na 18 miejsce w finale Mini. Po finale B zakończyli występ Kajetan Gawron (20) i Maciej Gładysz (27) - ukarany 5 sekundami za zderzak.

Niedziela zaczęła się bardzo dobrze, od wygranej w porannym warm up’ie na mokrej nawierzchni. Dało mi to pozytywne nastawienie do startu w wyścigu półfinałowym - mówi Maciej Gładysz. - Wystartowałem w prefinale B. Już na okrążeniu rozgrzewającym jeden z moich rywali gwałtownie zatrzymał się przede mną. Nie zdążyłem go ominąć, przez co „wbiłem” przedni zderzak. Niestety za to jest (+5 s) regulaminowa kara. Przejdźmy do wyścigu. Start wyszedł mi całkiem nieźle, udało się wyprzedzić kilku zawodników i jechałem w strefie dającej awans do głównego finału. Niestety, od połowy wyścigu mój kart zaczął przerywać, przez co straciłem kilka pozycji. Okazało się że wylosowałem przed wyścigiem uszkodzoną „centralinę” tzw. limiter obrotów/rpm. Po prostu pech! Wziąłem udział w finale B. Startując z 19. pozycji wyprzedziłem 16 rywali! Na mecie zameldowałem się na P3 z drugim czasem wyścigu! Niestety, w trakcie rywalizacji „przeleciałem” przez szykanę wybijając się dosłownie w powietrze na wysokich tralkach, tracąc zderzak. Wszystko wiemy, +5 sekund i marzenia o zasłużonym podium prysły. Taki jest motorsport! Bywa piękny a czasami jest okrutny. 

Maciej Gładysz

W OK rywalizował Kacper Szczurek - siódmy w czasówce, ósmy po wyścigach kwalifikacyjnych i w prefinale B, siedemnasty w finale. 

MINI
1. Rashid al-Dhaheri (UAE) Parolin/TM
2. Ean Eyckmans (B) Parolin/TM
3. Maksimilian Popow (RUS) Parolin/TM
4. Alex Powell (JA) Energy/TM
5. William Macintyre (GB) Tony/Vortex
6. Coskun Irfan (GB) Parolin/TM
18. Jan Przyrowski (PL) Luxor/LKE
 
PUNKTACJA
1. al-Dhaheri 65, 2. Eyckmans 53, 3. Kuckow 48, 4. Marenghi 39, 5. Powell 35, 6. Macintyre 31. 
 
OK JUNIOR
1. Rafael Chaves Câmara (BR) Birel ART/TM
2. Robert de Haan (NL) Energy/TM
3. Thomas ten Brinke (NL) FA Kart/Vortex
4. Marcel Kuc (PL) Parolin/TM
5. Arvid Lindblad (S) Exprit/TM
6. Andrea Antonelli (I) KR/IAME
16. Kacper Sztuka (PL) Tony/Vortex
31. Tymoteusz Kucharczyk (PL) Parolin/TM
 
PUNKTACJA
1. Chaves Câmara 89, 2. de Haan 55, 3. Antonelli 44, 4. Marti 33, 5. ten Brinke 29, 6. Ferrari 24, 8. Kuc 20, 14. Kucharczyk 9.
 
OK
1. Lorenzo Travisanutto (I) KR/IAME
2. Kas Haverkort (NL) CRG/TM
3. Dexter Patterson (GB) KR/IAME
4. Taylor Barnard (GB) KR/IAME
5. Harry Thompson (GB) FA Kart/Vortex
6. Luca Griggs (GB) Exprit/Vortex
17. Kacper Szczurek (PL) Kosmic/Vortex
 
PUNKTACJA
1. Travisanutto 64, 2. Haverkort 60, 3. Patterson 50, 4. van't Hoff 47, 5. Griggs 30, 6. Barnard 22, 17. Szczurek 8.