Basz wicemistrzem Niemiec

pon, 26 września 2016 godz. 23:01:56 skomentuj karting
Tagi: Basz

Karol Basz

Karol Basz ma za sobą ostatnią rundę kartingowych mistrzostw Niemiec, w trakcie której udało mu się sięgnąć po tytuł wicemistrza. W zawodach na torze w Kerpen Polak ponownie musiał jednak zmagać się z problemami, przez co walka o mistrzowską koronę nie była możliwa.

Krakowianin wraz ze swoją ekipą miał bardzo dobre tempo już od pierwszego wyjazdu na tor. Dzięki temu w czasówce kierowca Kosmic Racing zameldował się na drugim miejscu z mikroskopijną stratą do pierwszego zawodnika. Podczas wyścigów kwalifikacyjnych Karol również prezentował się z bardzo dobrej strony czego efektem było trzecie pole startowe przed niedzielnymi zmaganiami.

Niestety w trakcie pierwszego finałowego wyścigu jeden z zawodników zbyt optymistycznie podszedł do próby ataku, co zakończyło się wypadnięciem poza tor i nieukończonym wyścigiem. Utrata pozycji w czołowej trójce oznaczała również spore straty punktowe i szanse na tytuł u naszych zachodnich sąsiadów bezpowrotnie przepadły. Basz nie poddał się jednak i podczas drugiego finału, po starcie z ostatniej pozycji, przedzierał się przez stawkę, by ostatecznie minąć linię mety na drugim miejscu i przypieczętować tytuł wicemistrza Niemiec.

- Nasze starty w kartingowych mistrzostwach Niemiec kończymy z tytułem wicemistrza – skomentował Basz. - Oczywiście wraz z zespołem mieliśmy apetyty na tytuł, jednak nie wszystko potoczyło się po naszej myśli. Ostatnia runda w Kerpen również nie była idealna, choć cały czas mieliśmy bardzo mocne tempo i bez problemów mogliśmy walczyć o zwycięstwa. Wracamy jednak do domu z kolejnymi pucharami, więc humory dopisują. Czasu na świętowanie nie ma jednak zbyt dużo, gdyż już w kolejny weekend czeka nas walka w WSK Final Cup na torze Adria. Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, Euro Part oraz Minardi.

KOŃCOWA PUNKTACJA DKM
1. Paavo Tonteri (FIN) VRG/IAME 216
2. Karol Basz (PL) Kosmic/Vortex 167
3. Jean-Baptiste Simmenauer (F) Tony/Vortex 139
4. Clement Novalak (CH) Tony/Vortex 130
5. David Brinkmann (D) Tony/Vortex 120
6. Noah Milell (S) Exprit/Vortex 120

DSKM
1. Jorrit Pex (NL) CRG/TM 192
2. Davide Forè (I) Righetti Ridolfi/TM 157
3. Patrik Hajek (CZ) Kosmic/Vortex 156
4. Marco Ardigò (I) Tony/Vortex 155
5. Stan Pex (NL) CRG/TM 116
6. Guust Specken (NL) Gillard/Vortex 112
20. Paweł Myszkier (PL) Mach1/TM 18
21. Lukas Korbela (PL) Tony/Vortex 18