Basz siódmy w come backu

nie, 23 września 2018 godz. 16:16:28 skomentuj karting
Tagi: Basz, Kucharczyk

Karol Basz | Fot. Facebook

W kartingowym come backu Karol Basz zajął siódme miejsce w mistrzostwach świata OK w Kristianstad. Po prymat sięgnął Lorenzo Travisanutto, 19-latek z KR Motorsport wspierany przez Nico Rosberga. Nowa marka Kart Republic może się pochwalić trzema zawodnikami w czołowej czwórce.

Karol Basz ukończył czasówkę na 36 pozycji i miał trudne zadanie w wyścigach eliminacyjnych. Zdołał wspiąć się na 15 miejsce. 67 lokatę zajął Kacper Szczurek, 84  - Kamil Donicz. Na 10 okrążeniu finału Basz jechał już w top 10. Odpadł Harry Thompson, a na 22 okrążeniu Basz wyprzedził Davida Vidalesa. Ósmy na mecie, krakowianin awansował po karze dla piątego - Jonny'ego Edgara.

Mistrzem świata OK Junior został Victor Bernier z VDK Racing. Najlepszy z Polaków, Tymoteusz Kucharzyk, dziewiąty w czasówce, zajął 45 miejsce po wyścigach eliminacyjnych.