Awaria pogrzebała szanse

nie, 11 września 2016 godz. 17:33:49 skomentuj karting
Tagi: Basz, DKM

Karol Basz

Karol Basz  nie zaliczy do udanych czwartej rundy mistrzostw Niemiec na torze Oschersleben. Polak przez cały weekend dysponował bardzo dobrym tempem, jednak awaria silnika zniweczyła szanse na dobry wynik.

Basz wraz z Kosmic Racing od początku plasował się w czołówce i zajmował drugie miejsce w kwalifikacjach. Podczas wyścigów kwalifikacyjnych było równie dobrze, gdyż Polak dwukrotnie zameldował się na drugiej pozycji, co oznaczało, że pierwszy wyścig rozpocznie z wysokiego miejsca.

Niedługo po starcie pierwszego wyścigu w karcie Basza doszło do awarii silnika, która wyeliminowała krakowianina z dalszej jazdy. To oznaczało także start z ostatniego pola do drugiego wyścigu. Mimo tego, że Karol jak zwykle dał z siebie wszystko, to straty udało się odrobić jedynie do ósmego miejsca.

- Niestety, mamy za sobą kolejny trudny weekend – skomentował Basz. - Ekipa przez cały weekend spisywała się wyśmienicie i wszystko było prawie idealne. Niestety, nie udało nam się przełożyć tego na wyniki, gdyż awaria w pierwszym wyścigu oznaczała koniec szans na jakikolwiek dobry rezultat. Taki jest jednak motorsport, a my nie rozwodzimy się nad tym za bardzo i już skupiamy się na kolejnej rundzie. Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, Euro Part oraz Minardi.

Lukas Korbela dwukrotnie zajął 11 miejsce w finałowych wyścigach DSKM (KZ2). Paweł Myszkier ukończył wyścigi na 15 i 17 pozycji.