Alonso w dziesiątce

sob, 16 grudnia 2017 godz. 09:05:43 skomentuj karting
Tagi: Alonso

FA Racing w Dubaju | Fot. TwitterZespół CG Racing Pro wygrał 24-godzinny wyścig, stanowiący końcową, czwartą rundę Dubai Kartdrome Endurance Championship. Po mistrzostwo sięgnął Batelco Racing - drugi na mecie ze stratą 2 okrążeń. Jako trzeci finiszował Karting Agadir (-4 okrążenia).

Zwycięzcy zaliczyli 24 pit stopy pokonując w ciągu doby 1134 okrążenia kartodromu w Dubaju, czyli 1360 km. Dziesiąte miejsce ze stratą 6 okrążeń zajął FA Racing. W obsadzie karta Sodi z numerem 14 widnieli Fernando Alonso, Pedro de la Rosa, kartingowy profi David Vidales, Ángel Burgueño i kumpel kierowcy McLarena, Alberto Fernández "Galle". Hiszpanie zostali sklasyfikowani na czwartej pozycji w Nations Cup.

Najlepszy czas okrążenia należał do Batelco Racing - 1.10,776. FA Racing zajmuje siódme miejsce w tej klasyfikacji - 1.10,984.